SORTIMENT

Dioptrické
brýle
Sluneční
brýle
Sportovní
brýle
Brýlové
čočky
Kontaktní
čočky
Doplňky
 
     
     
 

SLUNEČNÍ BRÝLEMožná, že právě přemýšlíte, jak se připravit na letošní sluníčko, a přitom si nevíte rady, jak zkombinovat nové sluneční brýle a vaše dioptrie.
Nejjednodušší řešení mají nositelé kontaktních čoček – jednoduše si k různému oblečení nebo k různým příležitostem pořídí i různé typy slunečních brýlí. Výhodou je široké zorné pole a velká volnost ve výběru tvaru slunečních skel. Je ovšem třeba se o kontaktní čočky naučit starat.

Druhým nejrozšířenějším způsobem, jak se chránit před sluníčkem, jsou samozabarvovací skla z plastu i ze skla. Samozabarvovací plastové čočky Transitions VI. reagují na intenzitu světla a teplotu. Zbarvují se venku od 8% do 75% asi do 30 vteřin uvnitř jsou stejně čiré, jako čiré brýlové čočky.

V současné době je ale také možné do většiny kvalitních slunečních brýlí, včetně zakřivených sportovních brýlí, zabrousit dioptrické sluneční čočky. Plastové brýlové čočky jsou snadno barvitelné a máte tedy možnost vybrat si z mnoha barev, materiálů a odstínů. Nyní se nosí nápadné a moderní velké sluneční brýle a i z těchto modelů se dají za použití speciálních zakřivených brýlových čoček vyrobit dioptrické sluneční brýle.